Arvamused

Custom link to a related page

Mida inimesed meist räägivad?


“Käisin fotokoolitusel ja üllatusin, et lisaks õpetajale endale oli mul palju eeskuju võtta ka kaas-õpilastelt, kellest mõni oskas modellidega väga hästi suhelda (ja paljuski oli tulemus just selle taga kinni). Sul võib olla omaette ruumis olemas kõik vajalik tehnika ja modell – ent Sa jääd paljust ilma, kui Sa õpid ainult omal käel ja ei saa teiste eeskuju näha. Soovitan!”

Tauri Laane

tauri.ee
Koolitajad on oma ala tõelised professionaalid. Saad  koolituse käigus omandatut teadmisi  katsetada ja õpitut rakendada – teadmised ei jää ainult teoreetiliseks. Koolitusel valitseb loominguline ja vaba õhkkond.

Annela Samuel

35 mm koolitused on väga kontsentreeritud ja praktilised. Isegi täispikal workshopil on terve päev tihedalt täidetud, kõigil on tegevust ja kõik küsimused saavad vastuse. Minu jaoks on eriti oluline just see, et kuigi osalejad on tihti erineva tasemega fotohuvilised, ehitatakse koolitused üles nii, et ei takerduta vaid oma fotoaparaadi tundmaõppimisele – algajale sätitakse vaikselt vajalik režiim peale ja keskendutakse pigem valgusele. Sealjuures ei ole vähemtähis ka see, et 35mm koolitustel ei jääda kunagi üldsõnaliseks, kõik tehakse koha peal praktikas järgi ja seda ka harrastajale taskukohaste vahenditega. Päeva lõpus saab igaüks õnnelikult tõdeda, et tema mälukaart on täis suurepäraseid tipptasemel fotosid.

Rando Tomson

Strobism on vabadus!

Aastaid tagasi sai käidud stuudiofotograafiat õppimas V. Koshkini juures ja seal sain teada, et on olemas alternatiiv suurtele stuudiovälkudele ehk strobism. Üsna ruttu leidsin ülesse netipoe 35mm.ee.

Kui olin ära käinud 35mm.ee poolt korraldatud strobismi koolitusel siis lõppes ka minu suurte stuudiovälkude tassimine ja pidev voolu probleem.

Koolitusel andis V. Koshkin väga hea ülevaate strobismist ja selle võimalustest, ning samas oli kõike võimalik kohe praktiseerida.

Kindlasti julgen soovitada 35mm.ee ja seal pakutavat fotokaupa, lisaks abivalmidus ja kliendisõbralikus.

Kõik sealt soetatu töötab siiani laitmatult.

Andrus Kopliste

http://www.ventumversus.ee/fotograafia/
35mm koolitused on üdini praktilised ning vürtsitatud koolitajate enda kogemustel põhinevate reaalsete situatsioonidega, mis sageli on andnud teemade läbimisele hoopis elulisema fookuse võimaldamaks erinevaid teemasid kohandatult kasutada mitte ainult fotograafias vaid kogu graafilises kunstis üldiselt.

Erkki Pung

Erkki /Loovbüroo Sviiter asutaja ja Loovjuht
“Osalen 35mm koolitustel, et avada endale uusi vaatenurki, kohtuda huvitavate inimestega, genereerida ideid. Iga kord midagi uut ja head!”

Gunnar Laak

http://gunnarlaak.com
Koolitused on 35mm.ee poolt hästi organiseeritud ja teemapõhised. Meeldib, et teooria teemadel ülearu pikalt ei peatuta ning  suurem osa ajast keskendutakse fotografeerimisele. Koolituspäeva lõpus analüüsitakse kõiki pilte ausa kriitikaga ja kindlasti on seal infot, mis edaspidisel pildistamisel kasuks tuleb. Koolitajad on tasemel ning usun, et kõige kiiremini head pilti õpibki tegema just professionaali kõrval praktiseerides ning asjalikku nõu kuulates. Juhul, kui näiteks strobismi vms fototehhnika kasutamise koha pealt veel  vähe teadmisi, siis suurepärane võimalus ka selle poolega lähemalt tutvuda. Oluliseks pean kindlasti ka kliendile orienteeritust ning meele teeb rõõmsaks ka alati hea sõbrahind. Soovitan!

Triin Mangusson

Subtitle
“35 mm ja Viktor Koškini poolt korraldatud fotoalased koolitused, mis nüüdseks on toimunud juba üle aasta, pean ühtedeks olulisteks teenäitajateks strobismi vallas. Kuna Viktor, kes astub igal koolitusel koolitaja rolli, on tõsiselt hea, lahtise, maainimesele lähedase ja targa jutuga. Hea on tõdeda, et iga koolituse algul juhitakse koolitatava tähelepanu tehnikale, mis aitab luua pilt, räägitakse kõigest üksikult ja jagatakse ka soovitusi, kuidas miskit kokku panna. Igakoolituse sisse juhatusele järgneb pikema pausita juba reaalne tegevus, mis tekitab igas koolitatavas omad tunde, kes teab juba, mis teha ja samas on ka palju neid, kes kuulavad Viktori õpetussõnu ja näpunäiteid hoolega. Neist kõigist koolitustest, mida mina olen külastanud (kokku kolm), olen saanud teadmisi nii tehnika, strobismi, kui ka portree ja akti vallas. Minu jaoks on strobism tegelikult portree pildistamine väikse kiiksuga, ehk pildistaja ehitab pilti naturaalsevalgusega, lisades sinna natuke tehisvalgust. Iga koolitus on erineva oma sisu ja suunitluse poolest, mis ei tähenda seda, et ei võiks kuulda juba kuuldud asju. Kordamine aga pidi olema kasulik ja seda fotograafias on ta kindlasti. Algajale- harrastajale, on hea ka see, et pidevalt on keegi proff käepärast, kelle teksajaki varukast sikutades ja küsides, on võimalik teda saada nii pildi headküljed, kui ka halvad.

Kui on tekkinud huvi, siis soovitan soojalt, sest seltskond on oma ala fanaatikud.”

Vaido Vaher

http://www.vaidofoto.ee

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!