Pood

08 Viktor Koshkin
01 Viktor Koshkin04 Viktor Koshkin05 Viktor Koshkin06 Viktor Koshkin07 Viktor Koshkin08 Viktor Koshkin09 Viktor Koshkin

Milleks fotograafias filtrid? 15. detsember 2016

20,00 

Filtrid fotograafias on nagu omadussõnad kirjanduses, ilma milledeta ei pruugi Sinu tekst ulatuda kõrgemale funktsionaalsest proosast. Filtrid on need, mis avaldavad tõelist mõju Sinu pildile. Objektiivi bränd ei avalda. Loodus on objektiivne, Sinu nägemus subjektiivne

Need olid nüüd reklaamlaused. Mõtestame need lahti: Kui suudad tehas tehniliselt perfektset pilti, on see väga hea. Sa oled professionaal. Sa oled suutnud hetke jäädvustada nii, nagu see hetk oli. Ja tihtipeale on sellest küllalt. Ja tihtipeale ei ole. Tihtipeale tahaks sellele objektiivsele tegelikkusele lisada midagi enda poolt, mingit subjektiivset nägemust, mis nähtav ainult Sulle.

Ja sa istudki arvuti taha, avad töötlusprogrammis oma foto ja asud „joonistama“

Lektor: Viktor Koshkin
Asukoht: Tulika põik 4 tuba 113 Tallinn
Lokatsioon: Fotostuudio “Direktori kabinet”
Sihtgrupp: algajad, edasijõudnud, professionaalid
Aeg: 15. detsember 2015, kell 18:00-21:00

Mis sisaldub hinnas?

*  pääse fotokoolitusele
*  kohv, tee, suupisted
*  kuni -10% püsikliendisoodustus ostes e-poest 35mm.ee
*  -15% sooduskupong fotoprindiks elavadpildid.ee
*  -15% sooduskupong fototehnika rendiks operaatorkops.com

Kirjeldus

Tahad, et puulehed oleksid rohelisemad, taevas ja meri sinisemad, päike loojuks punasemalt, kuldne viljapõld helendaks kollases päikeses. Ja maastik võiks olla pastelsetes toonides, või siis hoopis elemendid maastikul eristuksid, aga samas ei mõjuks kontrastsetena. Vesi paistaks kristalselt läbi, või meri oleks üks suur tihke, raske udu. Ja linnatänavad Sinu pildil oleksid tühjad, ei inimesi, ega autosid – ainult puhas arhitektuur. Ja Sa tahad, et pildil oleks nähtav õhk ja valgus!

Jah, mõningaid soove oled Sa peale tunde kestvaid õppeprotsesse suuteline saavutama. Mõningaid – mitte päris kõiki.

Heaküll – Sind ei huvita maastikud, Sind huvitavad inimesed. Ilusad, selged ja puhtad pildid. Ja jälle istud Sa arvuti taha ja asud siluma kortse, naha ebaühtlust, highlight`ide piire, smooth`ima varjualasid. Ja Sa saad sellega kõigega lõpuks ka hakkama!

Ja kui Sinu pildistamisega mitte kursis olev tuttav küsib, kuis pildisatmine käib, siis seletad talle pikalt, et nüüd, digitaalsel ajastul PEAB IGA pilt läbima Photoshopi ja järeltöötluse.

Ja Sa oled unustanud, et väga häid ja emotsionaalseid pilte tehti juba ammu enne arvutite leiutamist. Ja tehti ka kõike seda, millest ülalpool kirjutasin. Seda kõike tehti filtritega, reaalsemalt, kiiremini.

Lähiaegu tagasi toimus sarnane koolitus kitsale ringile TTÜ fotoklubis. Mul on heameel tõdeda, et nende mõnekümne inimese töötunnid arvuti taga lühenesid nüüdsest tunduvalt. Otsustasin seda üritust korrata ja kui teilgi tekkib mõte väärtustada oma aega, veidi juurde õppida ja laiendada silmaringi, siis palun – kordame üritust fotostuudios “Direktori Kabinet”.

Seda tehakse ka praegu, kui tead ja oskad.

Viktor Koshkin

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Milleks fotograafias filtrid? 15. detsember 2016”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!